Starlight Academy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Starlight Academy

Un forum pentru toti cei care vor sa fie altcineva si sa se comporte ca personajele reale preferate., )
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Ahmon's room

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Urmatorul
AutorMesaj
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

Ahmon's room Empty
MesajSubiect: Ahmon's room   Ahmon's room Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 11:29 pm

Tocmai ce venise in casa,. Intra, se descalta si se tranti direct pe fotoliu din mijlocul holului, verificandu-se nenumarata corespodenta.
- " Ah scrisori pentru tata...! Alte facturi cred ca are batranul...!"
Mai rasfoi prin ele si dadu de altele.
- " Se putea sa nu fie si pentru mine?!" se irita in momentul acela, aruncandu-le pe toate printre dosarele tatalui sau, stiind sigur ca se vor pierde.
Se intinse pe canapea, uitandu-se la ecranul plat, ce era deschis pe stiri. Lua telecomanda, ce era sub perna si schimba postul pe muzica metal.
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

Ahmon's room Empty
MesajSubiect: Re: Ahmon's room   Ahmon's room Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 11:34 pm

Yue se opri in dreptul usii camerei lui Ahmon.
" Sper ca nu am gresit adresa, iar." Isi spuse ea in gand, batand in usa de cateva ori/.
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

Ahmon's room Empty
MesajSubiect: Re: Ahmon's room   Ahmon's room Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 11:41 pm

- " Zi-mi doamne ca nu e postasu cu alt teanc...!" isi dadu privirea in sus, semn ca se roaga in momentul in care auzi ciocanitul.
Dadu volumul mai mic la TV, dar indeajuns incat sa se auda pana la usa si se ridica. Merse pana ce ajunse in dreptul usii, apasa pe clanta si deschise usa.
- Salut! incerca s-o faca el pe amabilul cand o zari pe satena. Te-ai ratacit ? ii reveni imediat aura de rebeliune.
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

Ahmon's room Empty
MesajSubiect: Re: Ahmon's room   Ahmon's room Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 11:43 pm

Yue se uita la baiatul din fata ei, injurandu-se de una singura in gand.
- Scuzeeee, iar am gresit camera!
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

Ahmon's room Empty
MesajSubiect: Re: Ahmon's room   Ahmon's room Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 11:50 pm

- " Tipic si evident...!" realiza in mintea sa dupa studierea fetei. " Ii se potriveste...! Vai sper ca nu e studenta si-l cauta pe tata." Pe cine cautati domnisoara 'Ratacila'? masca acesta ideea lui printr-o intrebare simpla si aiurita.
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

Ahmon's room Empty
MesajSubiect: Re: Ahmon's room   Ahmon's room Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 11:54 pm

- Pe Qing Zi, o colega de-a mea de la scoala. Numai stiu exact unde sta, dar cred ca pe undeva pe aici. Se uita o clipa in spatele ei, apoi iar la baiat. Te-am deranjat?
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

Ahmon's room Empty
MesajSubiect: Re: Ahmon's room   Ahmon's room Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 12:03 am

- " Drace!" se injura acesta ca din toate draciile, minciuna nu ii era caracteristica, iar intrebarea fetei ii puse capac.
- Nu...! raspunse scurt, stiind ca trebuie s-o lungeasca. Intra daca vrei si poti suna pe prietena ta s-o mai intrebi odata de adresa de aici.. Telefonul e chiar in mijloc! ii facu semn pe unde s-o ia.
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

Ahmon's room Empty
MesajSubiect: Re: Ahmon's room   Ahmon's room Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 12:04 am

- Esti sigur? Cred ca deja te-am deranjat prea mult si in plus o pot suna dupa mobil.
Incepu din senin sa si-l caute prin buzunare, apoi in rucsac, dar nu dadu de el.
- Off, cred ca l-am uitat acasa !
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

Ahmon's room Empty
MesajSubiect: Re: Ahmon's room   Ahmon's room Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 12:13 am

- " Dupa cum banuiam...!" Se pare ca oferta mea suna mai bine, acuma, nu ? ridica baiatul din ochi. Ai de gand sa ma mai tii mult in curent si cu ocazia de-am intra o vietate .. ciudata, in casa? Sau intrii tu inaintea liliacului din pod?
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

Ahmon's room Empty
MesajSubiect: Re: Ahmon's room   Ahmon's room Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 12:16 am

Isi lasa o clipa privirea in jos. " Sunt asa aiurita uneori."
- Scuze, o sa intru sa o sun, daca nu te deranjeaza. Facu apoi cativa pasi, intrand in camera baiatului.
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

Ahmon's room Empty
MesajSubiect: Re: Ahmon's room   Ahmon's room Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 12:26 am

- Dupa cum ti-am zis... inainte in masa din mijloc.. gasesti si fixul si mobilul...! se adresa fetei, desi nu atinti privirea spre ea ci inchise usa. " Zi-mi dom'le ca nu m-a vazut niciun vecin, apoi iar principalul subiect de barfa voi fi eu... al naibii babe ce nu stiu cum sa moara mai repede!"
- Si daca ai nevoie si de altceva, zi-mi! incerca acesta s-o faca pe amabilul.
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

Ahmon's room Empty
MesajSubiect: Re: Ahmon's room   Ahmon's room Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 12:29 am

- Cred ca asta imi ajunge, mersi.
Yue se indrepta spre telefon, il lua in mana apoi incepu sa-l butoneze putin, sunand-o pe prietena ei. Astepta cateva secunde sa raspunda.
Sus In jos
Alexia

Alexia


Mesaje : 4
Data de inscriere : 31/12/2009

Ahmon's room Empty
MesajSubiect: Re: Ahmon's room   Ahmon's room Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 1:10 am

Am auzit ca aveam un nou vecin asa ca m-am gandit sa-i fac o vizita. Am ciocanit la usa dupa care m-am rezemat de perete aprinzandu-mi o tigara.
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

Ahmon's room Empty
MesajSubiect: Re: Ahmon's room   Ahmon's room Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 1:52 am

Yue incepu sa se enerveze fiindca Qing Zi nu raspundea. Mai suna o data, sperand ca de data asta o va face, chiar voia sa o viziteze, nu se mai vazusera de mult si ii era dor de ea, dar se pare ca azi nu era ziua ei norocoasa, fiindca nu raspunse.
- Nu pot sa cred, nu raspunde !
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

Ahmon's room Empty
MesajSubiect: Re: Ahmon's room   Ahmon's room Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 10:33 am

- Ai un noroc dat naibii! dadu acesta din cap intr-o parte si alta auzind si ciocanitul.
Se indrepta din nou spre usa, apasa pe clanta si o deschise.
- Salut..! facu pe amabilul la tipa din colt. Te pot ajuta ? intreba, in timp ce-si rezema capul pe tocul usii.
- " Acu incep sa cred ca era mai bine de venea postasul..!"
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

Ahmon's room Empty
MesajSubiect: Re: Ahmon's room   Ahmon's room Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 11:14 am

Yue puse intr-un final telefonul jos si ofta. Ce avea sa faca acum? Poate trebuia sa inceapa sa mearga din usa in usa ca sa o gaseasca pe prietena ei.


Ultima editare efectuata de catre Qi Yue in Joi Dec 31, 2009 12:45 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

Ahmon's room Empty
MesajSubiect: Re: Ahmon's room   Ahmon's room Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 11:21 am

- Poti incerca s-o suni mai tarziu! ii sugera acesta fetei, la un impas cand se intoarse spre ea.
La urma urmei era om, nu ? Trebuia sa vina odata acasa, indiferent unde-ar fi.
- " Inapoi la cocioaba...!" gandi el amuzat.
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

Ahmon's room Empty
MesajSubiect: Re: Ahmon's room   Ahmon's room Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 11:24 am

- Bine, dar asta ar insemna sa mai stau pe la tine, nu te deranjez, nu? Intreba ea din nou, fiindca nu-si dorea sa-l deranjeze
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

Ahmon's room Empty
MesajSubiect: Re: Ahmon's room   Ahmon's room Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 11:32 am

Isi dadu privirea in jos ca sa nu se enerveze la faptul ca trebuia sa se repede.
- Ma repet cu cuvantul format din doua litere a carui inceput e cu n si sfarsit e cu u... Dupa cum vezi nu faceam nica important prin preajma.. Atata doar sa nu-mi inchizi muzica..! ii sugera baiatul, stiindu-si propria reactie; faptul ca se va supara foarte rau.
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

Ahmon's room Empty
MesajSubiect: Re: Ahmon's room   Ahmon's room Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 12:30 pm

- Bine, atunci o sa raman.
Yue incepu sa se uite prin incapere, examinand-o putin, iar dupa catva timp se intoarse cu privirea catre baiat.
- Nu cred ca am facut cunostinta... eu sunt Yue !
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

Ahmon's room Empty
MesajSubiect: Re: Ahmon's room   Ahmon's room Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 1:36 pm

- " Yue zici, huh?!" se mira baiatul ca tanara in sfarsit se prezentase, acum ii statea in fire sa se prezinte si el.
- Iar eu Ahmon! Din cate stiu asa mi se adreseaza lumea...!
Facu o scurta pauza, pregatindu-se sa zica un cuvant necaracteristic lui. Trase aer in piept si ii dadu drumul:
- Incantat!
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

Ahmon's room Empty
MesajSubiect: Re: Ahmon's room   Ahmon's room Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 1:49 pm

Yue schita un zambet.
- La fel! Spuse si ea in cele din urma. Stai de mult pe aici, sau esti nou?
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

Ahmon's room Empty
MesajSubiect: Re: Ahmon's room   Ahmon's room Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 1:53 pm

- " De ce pune atatea intrebari?!" incepu baiatul sa se simta stresat, caci stia ca va trebui sa dea raspunsuri, iar unele nu ii erau prea pe placul lui.
- Stau de aici de mult intr-adevar...! Insa am fost plecat o perioada indelungata din cocioaba asta si acum am revenit inapoi in ea..! Oricum ce-as putea cauta singur intr-o alta casa? Chiar asa de hot par?
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

Ahmon's room Empty
MesajSubiect: Re: Ahmon's room   Ahmon's room Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 1:57 pm

Yue incepu sa dea din cap in semn negativ.
" Daca ma gandesc mai bine... la ce privire are ar putea semana cu-n hot."
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

Ahmon's room Empty
MesajSubiect: Re: Ahmon's room   Ahmon's room Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 5:12 pm

Simtindu-i frica il facu sa zambeasca, ca si cum ar rade. Ciudat comportament, dar pentru el, era unul uman, asa ca nu-i pasa.
- Atunci de ce te temi asa rau ? intreba baiatul, lipindu-se cu spatele de perete, caci era sigur ca tanara disimuleaza negarea din cap. Inca... nu te-am omorat.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ahmon's room Empty
MesajSubiect: Re: Ahmon's room   Ahmon's room Icon_minitime

Sus In jos
 
Ahmon's room
Sus 
Pagina 1 din 14Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Just a little room!
» Zane's room [get out]
» Rin'z room~
» Qi Yue's room
» My room..............

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Starlight Academy  :: Academie :: Camerele Baietilor-
Mergi direct la: