Starlight Academy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Starlight Academy

Un forum pentru toti cei care vor sa fie altcineva si sa se comporte ca personajele reale preferate., )
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 La Cabinet

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Jullie

Jullie


Mesaje : 91
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 31
Localizare : Jupiter

La Cabinet Empty
MesajSubiect: La Cabinet   La Cabinet Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 4:25 pm

Ei,bine colegi nu sunt uneori asa de prietenosi asa ca Anna ca sa scape de mine la sport ma impins iar eu m-am tot dus pe jos desigur si m-am lovit.Deci am ajuns la infirmerie asezandu-ma pe scaun si asteptand sa ma cheme infirmiera care nu ma mai cheama T_T.
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La Cabinet Empty
MesajSubiect: Re: La Cabinet   La Cabinet Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 5:23 pm

Iesi din cabinet, incepand sa-si maseze umarul, ce cam ii facea fitze.
- " Ah ce doare...!" isi aminti el faza, cand un tip nou ii scapa harterul pe el. " Daca nu se pricepe, sa nu faca...!" gandi, aproape oftand.
Mai merse doi pasi si vazu blonda, amintindu-si ca trebuia sa trimita un mesaj.
- A zis infirmiera ca poti intra! ii facu acesta semn s-o ia inainte.
Sus In jos
Jullie

Jullie


Mesaje : 91
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 31
Localizare : Jupiter

La Cabinet Empty
MesajSubiect: Re: La Cabinet   La Cabinet Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 5:29 pm

-Ahh,mercy mult era si timpu T_T ,fata se uita la baiat si zise:
-Dar tu cu ce ocazie pe aici??bine normal ca te-ai lovit dar ma refer la ce ai patit
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La Cabinet Empty
MesajSubiect: Re: La Cabinet   La Cabinet Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 6:07 pm

Ii veni sa raspunda, dar isi aminti ca asta era problema personala.
- " Cu cat stii mai putine cu atat mai bine pentru tine!" gandi acesta ca si cum ar vrea sa transmita telepatic. Nu conteaza! spuse el indiferent, facandu-i usor cu mana. Ar fi bine sa te duci pana ce nu apare alta odrasla la usa si intra inaintea ta! ii sugera fetei, aszandu-se jos pentru o clipa.
Sus In jos
Jullie

Jullie


Mesaje : 91
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 31
Localizare : Jupiter

La Cabinet Empty
MesajSubiect: Re: La Cabinet   La Cabinet Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 6:09 pm

-Ok da sa nu pleci de aici ok??
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La Cabinet Empty
MesajSubiect: Re: La Cabinet   La Cabinet Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 6:29 pm

- Ai vreo treaba anume cu mine ? se mira acesta de cerere.
Stia ca nu mergea nicaierea in urmatoarele cateva ore, se blestema in sinea sa trebuia neaparat sa-si gaseasca un hobby cu care sa-si ocupe timpul.
- " Se pare ca oricum nu plec..!" facu el un sunet derutant, avea 'ordin' ce oricum va trebui sa-l ia si incepea sa-l zgarie pe creier.
Sus In jos
Jullie

Jullie


Mesaje : 91
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 31
Localizare : Jupiter

La Cabinet Empty
MesajSubiect: Re: La Cabinet   La Cabinet Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 6:31 pm

-Nimic special vreau sa te cunosc atata tot,spuse fata intrand in cabinet
-Aaa sa sti ca nu stau mult
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La Cabinet Empty
MesajSubiect: Re: La Cabinet   La Cabinet Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 6:53 pm

Aproba usor din cap cand fata intra, apoi isi roti ochii peste cap. De ce nu a ghicit ?
- " Nici eu nu mai stiu ce-i cu mine...!" gandi, trecandu-si mana prin suvitele de par de la breton si ramanand asa cateva clipe.
Realiza ca se panica pentru un nimic, asa ca dadu drumul la ideea sa.
Sus In jos
Jullie

Jullie


Mesaje : 91
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 31
Localizare : Jupiter

La Cabinet Empty
MesajSubiect: Re: La Cabinet   La Cabinet Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 6:57 pm

Infirmiera ii infasura incet rana in pansament
I:Ar trebui sa ai mai multa grija
Eu:Da sa traiti da na fost vina mea
Dupa o scurta discutie despre ce tre sa faca si ce tre sa nu faca doh T_T iesi.
-Ei,bine m-am intors spuse fata asezandu-se langa el
-Eu sunt Jullie,tu??,spuse fata zambindu-i


Ultima editare efectuata de catre Jullie in Joi Dec 31, 2009 7:16 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La Cabinet Empty
MesajSubiect: Re: La Cabinet   La Cabinet Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 7:10 pm

- Eu sunt Ahmon! isi aseza pe chip o expresie ca si cand ar transmite 'imi pare bine'. "Tipic mie!"
- Si consider ca asta nu e un loc bun de-a face cunostiinta! se ridica parca ar fi la foc automat. Ce zici, mergi in curte ? incerca sa faca intrebarea mai mult ca o sugestie. Noua? incerca el sa-si confirme un gand, mai exact, o idee.
Sus In jos
Jullie

Jullie


Mesaje : 91
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 31
Localizare : Jupiter

La Cabinet Empty
MesajSubiect: Re: La Cabinet   La Cabinet Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 7:15 pm

-Sigur oriunde mai bine ca aici miroase.....a spital,spuse fata ridicandu-se de pe scaun
Off:Scuza-ma sorry ce prostuta is ma cheama Jullie ma obisnuisem cu Alice de la alt forum sorry ; ))
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La Cabinet Empty
MesajSubiect: Re: La Cabinet   La Cabinet Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 7:59 pm

- Asta ziceam si eu..! spuse acesta facand doi pasi in fatza, dar in mod bizar, o astepta si pe fata. Tot nu mi-ai raspuns la faptul daca esti noua..! incerca putin s-o atentioneze, la o intoarcere de privire catre ea.
Doar raspunsul nu era asa greu, ori e da, ori e ba.. isi batu ideea cu propriul gand.
Sus In jos
Jullie

Jullie


Mesaje : 91
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 31
Localizare : Jupiter

La Cabinet Empty
MesajSubiect: Re: La Cabinet   La Cabinet Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 8:09 pm

-Poy da is noua pentru ca daca nu eram sigur nu ajungeam la infirmerie la ce clasa am eu doh sa te si omoare ca sa castige un jos T_T,spuse fata urmandu-l
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La Cabinet Empty
MesajSubiect: Re: La Cabinet   La Cabinet Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 10:44 pm

off: scuze am uitat sa raspund mai sus *damn* nu-i nica cu totii mai facem aiureli :-j

ONN: - Asa este toata scoala stai linistita ca nu esti singura! incerca el sa-i faca o impresie, chiar daca erau gresita, zicea adevarul.
Nu dura mult si cei doi ajunsera la banca din curtea scolii. Dupa cum ii stateau manerele, o astepta pe fata sa se aseze.
- " No shit..!"
Sus In jos
Jullie

Jullie


Mesaje : 91
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 31
Localizare : Jupiter

La Cabinet Empty
MesajSubiect: Re: La Cabinet   La Cabinet Icon_minitimeVin Ian 01, 2010 10:34 pm

-So,tu de cand esti aici?? adica la scoala asta??si,exista oameni de treaba aici?? asa ca tine??,spuse fata asezandu-se pe banca
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La Cabinet Empty
MesajSubiect: Re: La Cabinet   La Cabinet Icon_minitimeVin Ian 01, 2010 11:29 pm

Tanarul se aseza in fata, ascultand atent intrebarile ce-l facu sa rada usor.
- La scoala aceasta sunt dintotdeauna! vorbi pe-un ton ca si cand nu ar fi mandru de asta, caci era mai mult fortat sa vina aici si nu alegere libera.
- Or exista oameni de treaba, da se gasesc greu! vorbi pe-un ton ca si cand i-ar spune sa nu renunte.
- Eu nu sunt om de treaba! facu acesta cu mana. Aparentele inseala! asigura la final. Nu dau o impresie chiar asa de buna lumii..." Ma bucur ca eu deja am primit raspunsul la prima intrebare."
Sus In jos
Jullie

Jullie


Mesaje : 91
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 31
Localizare : Jupiter

La Cabinet Empty
MesajSubiect: Re: La Cabinet   La Cabinet Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 12:26 am

-Sincer nu te supara daca nu te cred sau te-ai suparat ca am zis om si nu baiat?? ,spuse fata razand usor
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La Cabinet Empty
MesajSubiect: Re: La Cabinet   La Cabinet Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 12:51 pm

Rase si el in coltul gurii de la remarca. De ce ar zice asta? Oricine l-ar face 'piaza rea', asa ca ii se paruse destul de ciudat.
- Om.. baiat.. drac! gesticula din mana ca si cum ar spune 'nu conteaza'. Daca intrebi pe majoritatea din scoala, eu sunt cel cu care nu ai vrea sa ai de-a face! Dar intr-adevar nu iti dau eu sa crezi sau nu, asta depinde doar si numai de tine. Deci tu alegi ce sa crezi!
Sus In jos
Jullie

Jullie


Mesaje : 91
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 31
Localizare : Jupiter

La Cabinet Empty
MesajSubiect: Re: La Cabinet   La Cabinet Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 1:05 pm

-Doh T_T ar trebui sa fi surprins la cat mint uni toata lumea barfeste pe toata lumea si cine stie ce zvonuri sau mai intins de se uita toti ciudat la mine poate le-au spus ca am mancat broaste,si raman la propria mea parere:),
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La Cabinet Empty
MesajSubiect: Re: La Cabinet   La Cabinet Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 1:15 pm

O privi usor, venindu-i mai mult sa rada, dar se abtinu.
- Macar bine ca nu-i bagi in seama! o felicita tanarul, era chiar ceva la care nu se astepta; de obicei noile venite apleaca urechea la orice lucru, chiar si cele vechi tot asa erau.
- N-ai mancat, nu ? glumi el cu intrebarea.
- Si sa revenim cu subiectul principal... Ce-ai mai vrea sa cunosti sau sa stii?
Sus In jos
Jullie

Jullie


Mesaje : 91
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 31
Localizare : Jupiter

La Cabinet Empty
MesajSubiect: Re: La Cabinet   La Cabinet Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 1:31 pm

-Ok mai intai de toate am mancat : )) pai deviez oleaca de la subiect dar am auzit anumite chesti despre scoala asta cum ca sau intamplat niste lucuri bizare pe aici este adevarat??,spuse fata uitandu-se la baiat
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La Cabinet Empty
MesajSubiect: Re: La Cabinet   La Cabinet Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 1:38 pm

- " Auch.. chiar ca nu vreau sa-mi imaginez gustul!" gandi baiatul putin amuzat.
- Toate lucrurile sunt bizare pe aici.. depinde ce vezi tu normal si anormal...! Superstitii, paranormal, batai si chestii din astea exista la fiecare colt! Oricum ce te-a speriat asa tare ? intreba acesta privind-o inapoi la randul lui, vorbind cu subinteles.
Sus In jos
Jullie

Jullie


Mesaje : 91
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 31
Localizare : Jupiter

La Cabinet Empty
MesajSubiect: Re: La Cabinet   La Cabinet Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 3:10 pm

-Cica au fost sechestrati copii si cazuri in care multi au murit fara sa se gaseasca vreo urma sau altceva chiar si fara cadavru si mult mai multe
Off:cica copii sechestrati doamne = ))
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La Cabinet Empty
MesajSubiect: Re: La Cabinet   La Cabinet Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 4:29 pm

Isi roti ochii peste cap cand auzi remarca asta. Doar cunostea prea bine 'gangsterii' scolii.
- Astea sunt doar povesti inventate pentru a speria noii veniti! Nu le baga in seama, peste doua luni le vor trece mania asta tuturor.. Nu exista niciun caz de astfel de lucru, zona e sigura si garantez ca va fi asa..! " Poate acuma ma intreaga de unde sunt asa sigur!" se gandi acest usor nesigur.
Sus In jos
Jullie

Jullie


Mesaje : 91
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 31
Localizare : Jupiter

La Cabinet Empty
MesajSubiect: Re: La Cabinet   La Cabinet Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 4:32 pm

-Ciudat pentru ca nu pareau povesti dar sa nu ai impresia ca nu te cred dar cum de esti asa sigur??
Sus In jos
Continut sponsorizat





La Cabinet Empty
MesajSubiect: Re: La Cabinet   La Cabinet Icon_minitime

Sus In jos
 
La Cabinet
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Starlight Academy  :: Back 2 School! :: Infirmierie-
Mergi direct la: