Starlight Academy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Starlight Academy

Un forum pentru toti cei care vor sa fie altcineva si sa se comporte ca personajele reale preferate., )
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 La subsol...

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Alexia

Alexia


Mesaje : 4
Data de inscriere : 31/12/2009

La subsol... Empty
MesajSubiect: La subsol...   La subsol... Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 1:26 am

Am coborat la subsol fiind curioasa sa vad ce se afla pe acolo. Era intuneric, nu vedeai absolut nimic asa ca am inceput sa-mi caut telefonul prin buzunar pentru a face putina lumina pana gaseam intrerupatorul.
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La subsol... Empty
MesajSubiect: Re: La subsol...   La subsol... Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 10:43 am

Cobori in subsol, tragandu-si jacheta mai bine pe el. Noroc ca il cunostea ca pe propria palma, asa ca puteai zice ca are infrarosu prin intuneric.
- " Hmm... modul cel mai simplu de-a scapa de-o ceva, sa fii unde nimeni n-ar indura!" gandi acesta multumit, zambind incet si putin cam sinistru.
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

La subsol... Empty
MesajSubiect: Re: La subsol...   La subsol... Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 5:40 pm

Yue se afla in subsol cautand de zor ceva. Era cu o lanterna in mana, avand grija pe unde mergea, fiindca la cat de aiurita se stie, putea sa cada si sa-si rupa niste oase in orice moment.
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La subsol... Empty
MesajSubiect: Re: La subsol...   La subsol... Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 5:56 pm

Se aseza pe-o masa de langa un dulap, constient de zgomot. Dar acolo ii era locul specific, asa ca nu-i pasa de superstitiile ce le vor face cei din jur. Se puse mai bine in pozitie, simtindu-si umerii incovoiati.
- " La naiba...!" injura in sinea sa.
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

La subsol... Empty
MesajSubiect: Re: La subsol...   La subsol... Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 5:58 pm

Yue fu cat pe-aci sa se impiedice de-o cutie si sa cada, dar avu noroc ca se prinse de-un scaun repede.
Reveni in pozitia normala si incepu sa caute ce voia. Gasi peste cateva minute o cutie, apoi o deschise, incepand sa cotrobaie prin ea.
- Te-am gasit! Isi zise in timp ce lua un album cu poze de acolo, lasand lanterna pe jos.
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La subsol... Empty
MesajSubiect: Re: La subsol...   La subsol... Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 6:20 pm

- " Doamne..!" isi zise el, izbindu-se cu capul de dulap.
Un zgomot de putea trezi si mortii.. realiza ca era prea multa agitatie pentru un subsol. Doar e subsol nu discoteca la urma urmei.
- " Oameni!" incepu acesta sa-si rotunjeasca ochii peste cap.
Ciudat era ca nu simti durere, dadu cu capul numai pentru a se calma de nervi.
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

La subsol... Empty
MesajSubiect: Re: La subsol...   La subsol... Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 6:22 pm

Yue auzi zgomotul, sperindu-se putin la inceput. Lua lantera si o indrepta spre locul din care se auzi zgomotul, punand lumina in ochii lui Ahmon.
- Ahmon? Intreba ea, putin cam nesigura, nu prea-si putea da seama daca el era.
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La subsol... Empty
MesajSubiect: Re: La subsol...   La subsol... Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 6:42 pm

Aseza mana in fata sa, pentru a-si face umbra la ochi. Lumina puternica chiar nu era pentru el.
- Vrei sa ma orbesti ? intreba acesta aproape enervat. " Asta e clar Ametita, cine altcineva ar putea face atatea lucruri prostesti deodata?!" se impaca cu gandul ca stia cine e.
Nu-i era specific sa raspunda la intrebarile puse la nume, dar, de data aceasta, facu o exceptie.
- Da, Ametito,ai nimerit-o!
Nici nu-si feri mana in timpul vorbirii, lumina lanternei chiar il deranja.
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

La subsol... Empty
MesajSubiect: Re: La subsol...   La subsol... Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 6:45 pm

Cand observa ca lumina il deranja stinse repede lanterna si veni putin mai aproape de el.
- Nu-mi mai spune asa ! Incepu ea sa vorbeasca, strambandu-se ca un copil.
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La subsol... Empty
MesajSubiect: Re: La subsol...   La subsol... Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 7:06 pm

- Vai! spuse acesta interjectia ca si cum ar fi atins. Vrei alta porecla, Ametito? Dupa expresia chipului tau se pot forma multe! suna mai mult ca o avertizare sa nu incerce; stia ca din rau, o putea ta in si mai rau.
- Mie imi e indiferent... desi asta ti se potriveste in mod special.. !
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

La subsol... Empty
MesajSubiect: Re: La subsol...   La subsol... Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 7:09 pm

Isi dadu ochii peste cap si ofta, cedand intr-un final.
- Bine, te las sa-mi spui asa, dar nu in public!
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La subsol... Empty
MesajSubiect: Re: La subsol...   La subsol... Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 7:51 pm

- Ce onoare, nici regina Angliei nu-mi permitea asa ceva! ii explica baiatul pe-un ton ca oricum cu sau fara voia ei tot asa ii zicea; exemple avea destule.
Se apropia de urechea fetei, zicandu-i pe-un ton soptit:
- Numai soarecii stau prin subsol, ce faci aici soboloanco ?
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

La subsol... Empty
MesajSubiect: Re: La subsol...   La subsol... Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 7:52 pm

- Hey! Incepu ea sa strige, enervandu-se. Si tu stai aici, deci si tu esti sobolan si-n plus am venit sa caut ceva...
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La subsol... Empty
MesajSubiect: Re: La subsol...   La subsol... Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 8:36 pm

- Pei oamenii cand cauta ceva, se uita dupa acel lucru pana ce-l gasesc, il gasesc si apoi pleaca, numai stau sa mai zaboveasca prin jur...!
Se opri dupa explicatie, simtindu-se 'alintat' de numele fetei.
- Eu sunt regele sobolanilor! facu acesta o expresie ca si cand ar fi mandru de asta.
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

La subsol... Empty
MesajSubiect: Re: La subsol...   La subsol... Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 8:40 pm

- Da, cred si eu ca esti! Il aproba Yue intorcandu-se inapoi la cutie si luang albumul in mana. Mai facu cativa pasi si se impiedica de lanterna care o lasase pe jos, cazand printre miile de cuti.
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La subsol... Empty
MesajSubiect: Re: La subsol...   La subsol... Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 10:57 pm

Isi roti capul cand auzi cazatura, ridicandu-se si ajutand-o pe tanara sa se ridice.
- Te auto-sinucizi! suna ca si cum ar fi mai mult un 'ai grija' decat o critica, in timpul ce-o tinu in bratele sale pentru a-si gasi echilibrul.
Intre timp ii ridica si laterna, asezand-o in fata fetei, ca si cum ar pofti s-o ia.
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

La subsol... Empty
MesajSubiect: Re: La subsol...   La subsol... Icon_minitimeVin Ian 01, 2010 2:52 am

Yue lua lanterna de la Ahmon, indreptand-o spre piciorul ei, intr-un loc in care simti ca se lovise. Observa imediat ca rana incepuse sa-i sangere, din cauza ca se zgariase de o oglinda. Incepu sa sufle peste ea, usturand-o cam rau.
- Auch, chiar ca ma auto-sinucid!
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La subsol... Empty
MesajSubiect: Re: La subsol...   La subsol... Icon_minitimeVin Ian 01, 2010 3:04 am

Ofta usor.
- " De ce mie? De ce eu ?!" simti cum ii venise amabilitatea in vene.
Se apleca putin incat sa-i vada rana, realiza ca era grav, cu oglinda si cu bucatile de sticla nu te joci.
- " Nu-i de joaca!" isi repeta ideea.
O lua pe fata de genunchi, ridicand-o in brate.
- Se pare ca mi-ai dat ceva de ingrijit! vorbi el cam aspru desi nu se cunostea.
Incepu sa mearga cativa pasi mai inainte, ca sa iasa din subsol si sa mearga intr-un loc mai luminos unde se va putea ocupa de accidentul fetei.
- " De parca ar fi treaba mea!" isi roti acesta ochii peste cap.
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

La subsol... Empty
MesajSubiect: Re: La subsol...   La subsol... Icon_minitimeVin Ian 01, 2010 3:06 am

Yue se uita o clipa la el, incercand sa nu arate ca rana o durea cam rau.
- Daca nu vrei, nu e nevoie sa ma ajuti.
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La subsol... Empty
MesajSubiect: Re: La subsol...   La subsol... Icon_minitimeVin Ian 01, 2010 3:36 am

- Dar cum deja o fac, nu pot opri un lucru deja inceput, nu!?
Nu-i displacea faptul acesta, realiza baiatul, dar el nu se oferea in ajutorul cuiva, era slabiciune daca vedea o anumita persoana ranit sau ranita si nu vroia sa arate.
Peste catva timp, ajuns intr-o camera, ce semana a infirmierie. Aseza fata din bratele lui pe-un pat, privind-o. Apoi, incepea sa caute bandajele si chestiile usturatoare. Dupa ce le gasi, se aseza pe marginea patului, luand o bucata de vata udata cu rivanol, ce-o indrepta spre genunchiul fetei.
- Te va durea! o avertiza acesta, pe-un ton care i-ar zice ca e normal sa doara.
Apasa incet pe rana deschisa, scotand ciobul de sticla din genunchi cu grija si cu atentie. Sufla totodata, pentru ca tanara sa-si alunge presiunea.
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

La subsol... Empty
MesajSubiect: Re: La subsol...   La subsol... Icon_minitimeVin Ian 01, 2010 3:41 am

Yue isi inchise ochii, tinandu-i strangi si muscandu-si buza inferioara de durere. Scanci putin, insa tot incerca sa ascunda faptul ca o durea rana. Statu nemiscata, lasandu-si pe baiat sa-si faca treaba.
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La subsol... Empty
MesajSubiect: Re: La subsol...   La subsol... Icon_minitimeVin Ian 01, 2010 4:20 am

Puse bucata de ciob intr-o parte, ferita de-a mai face si alte pagube, uitandu-se cateva clipe la rana fetei c-o expresie ca si cum nu i-ar conveni ceva ce vedea.
Aseza piciorul mai atent, incepand sa curete locul pentru a nu se infecta, era foarte grijuliu sa astupe durerea adevarata printr-o briza usoara ce-o provoca suflu lui.
- Va trece imediat! ii sugera sa gandeasca pozitiv chiar si pe moment, ca odata si odata tot se va face bine.
Apasa cu grija fata peste rana, lasand-o acolo, in timpul acesta incepea sa caute bandajul.
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

La subsol... Empty
MesajSubiect: Re: La subsol...   La subsol... Icon_minitimeVin Ian 01, 2010 4:23 am

- Auch, ustura, ustura! Spuse ea incet, vrand sa-si duca mana la rana, dar si-o retrase repede. Dupa cateva secunde se uita la Ahmon. Mai ai mult? Intrebea, fiindca simtea ca numai rezista.
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La subsol... Empty
MesajSubiect: Re: La subsol...   La subsol... Icon_minitimeVin Ian 01, 2010 4:42 am

Dadu de bandaje, venind inapoi pe marginea canapelei si feri vata de pe genunchiul tinerei.
- De ce nu-ti pastrezi tu sunetele acelea pentru momente mai importante? Stii ce irosinta? vorbi pe-un ton pervers, incercand s-o distraga de la usturime, oricum trecea in curand.
Dadu bandajul mai mare, incepand sa-l rotunjeasca in jurul piciorului, in partea de unde provenise rana.
- Mai usutura? incerca baiatul sa confirme ca nu, dar nu era sigur, caci la urma-urmei nu era el.
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

La subsol... Empty
MesajSubiect: Re: La subsol...   La subsol... Icon_minitimeVin Ian 01, 2010 4:44 am

- Doar putin, o sa-mi treaca repede. Minti ea, fiindca durerea era ca inainte, nu disparuse deloc. Mersi pentru ajutor! Zambi ea, privindu-si piciorul o clipa, apoi pe Ahmon.
Sus In jos
Continut sponsorizat





La subsol... Empty
MesajSubiect: Re: La subsol...   La subsol... Icon_minitime

Sus In jos
 
La subsol...
Sus 
Pagina 1 din 13Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Starlight Academy  :: Academie :: Subsolul-
Mergi direct la: