Starlight Academy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Starlight Academy

Un forum pentru toti cei care vor sa fie altcineva si sa se comporte ca personajele reale preferate., )
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Asasinul Albastru

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Riyu

Riyu


Mesaje : 113
Data de inscriere : 04/01/2010

Asasinul Albastru Empty
MesajSubiect: Asasinul Albastru   Asasinul Albastru Icon_minitimeVin Ian 08, 2010 6:49 pm

Nu e cine ce fic, stiu ca numele e cam ciudat dar o sa aflati si de ce l-am numit asa. In fine cred ca am greseli de ortografie pentru ca mereu fac, ceva greseli de tastare si cred ca si descria lipseseste mai ales la scena crimei dar aia va fi povestita in alt capitol si de aceea nu am facut asta acum. In fine cititi si daca va place comentati si daca nu va place tot comentati, cu ce va palcut sau nu va placut.

Capitolul 1: Inceputurile

Era o frumoasa dimineata de 15 septembrie in orasul New York, rasaritul Soarelui aducea cu el si o noua zi, dar una speciala de data asta. O zi pe care ce-i mai multi elevi o urasc, inceputul unui nou an de scoala.Intr-un mic cartier din New York, unul modest dar in care se gasesc bogatasi, dar a carui nume nu este important. In casa familiei Bruce, o familie foarte bogata, tatal avea un lant de hoteluri de 5 stele prin New York si prin alte orase mari, mama detinea un lant de magazine cu haine de cea mai buna calitate, acestia aveau 3 copii, 2 dintre ei isi aveau propriile afaceri iar cea mica, Maya trebuia ca azi sa inceapa clasa a 8-a.
-Trrrrrr.......Trrrrrr.....
Cel mai oribil sunet pentru un elev, pe care il uram cu totii a spulberat linistea din casa familiei Bruce. Era groaznica alarma de la ceas, cea care anunta un inceput nou de scoala. Dar ziua aceasta avea sa fie pentru Maya una teribila, ca si urmatoarele ce vor urma. Nu numai din cauza ca incepea ultimul an pe care il petrecea cu colegii pe care ii stia de 8 ani ci din cauza unui incident ce ii va schimba total viata.
-Maya trezeste-te si pregateste-te!tipatul mamei se auzea din bucatarie.Aceasta ii pregatea pachetul fetitei ei.
Maya in ciuda aspectului ei emo era una dintre cele mai vesele colege, daca nu chiar cea mai vesela.Aceasta avea parul blond si lung, parul din crestetul capului pana la urechi era plin de volum iar cel de da la urechi pana pe la mijlocul spatelui era cu suvite negre si era drept,bretonul si-l tinea intr-o parte.
-Sunt gata mama!ii spune Maya aparand in tocul usii.
Mama ei se intoarce la ea si uimita ii da pachetul care continea un sandwich, o Cola si niste bani, apoi ii ureaza succesc la scoala. Fata iese destul de greu pe usa si ofteaza facand primii pasi, se duce in statia de autobuz si il asteapta vreo 5 minute.Cand ajunge la scoala se mira de cat de multa lume era si chiar toti purtau uniforma scolii. Inceputul scolii era singura zii in care se purta uniforma, aceasta consta in fusta albastra si o camasa stramta alba cu niste dungi negre care formau carouri, pentru fete si pentru baieti era la fel doar ca erau pantaloni albastri.Maya se duce si isi saluta toti colegii, ceremonia de deschidere a fost foarte plictisitoare dar la sfrasitul acesteia clasa blondei noastre a intrat in scoala si dupa ce li s-au impartit cartile, li s-au dat manualele si chestii deastea au plecat cu totii acasa. Pe drum inspre casa Maya se simtea rau, avea o senzatie ciudata de parca ceva se va intampla. Si-a scos telefonul ei micut si albastru cu multe zgarieturi din buzunar si a inceput sa se uite la pozele de familie. Cand a ajuns la o poza cu parintii ei a scapat telefonul, superstitioasa din fire, si-a ridicat repede telefonul si a fugit inspre casa.Cand a ajuns totul era suspect de linistit cand, dintr-o data s-a auzit o impuscatura din casa. Speriata, fata a fugit in casa si cand a intrat in sufragerie si-a vazut tatal ca era la pamant intr-o balta de sange. S-a dus repede la el dar si-a ridicat privirea si a vazut ca mama ei era ingenunchiata in fata unui baiat care nu parea mai mare decat ea si care tinea la capul mamei ei un pistol.Baiatul avea si el aspect emo, parul negru si foarte drept cu bretonul lung si intr-o parte, dar a remarcat ochii lui de un albastru puternic care erau asa de calmi.Mama Mayei se uita speriata la ea, un singur lucru puteai citi din ochii ei. Ea vroia sa-i spuna Mayei sa fuga cat de departe poate. Fata a inteles mesajul si a iesit imediat pe usa, dar s-a auzit o impuscatura. Maya s-a prins ce s-a intamplat si a inceput sa fuga mai tare si lacrimile au inceput sa curga ca un rau.Baiatul a iesit la usa dar stia ca nu o m-ai putea prinde asa ca a lasat-o sa scape.Maya a fugit pana la cea mai buna prietena a ei pentru consolare. Cand a ajuns acolo a batut cu putere in usa si prietena ei i-a deschis. A vazut-o pe Maya ca avea ochii rosii de la lacrimile care inca ii m-ai curgeau si se putea citi pe fata ei ca i se intamplase ceva grav.
Sus In jos
Alice
Admin
Alice


Mesaje : 268
Data de inscriere : 30/12/2009
Varsta : 26
Localizare : pe scaun!

Asasinul Albastru Empty
MesajSubiect: Re: Asasinul Albastru   Asasinul Albastru Icon_minitimeVin Ian 08, 2010 7:50 pm

Ti-am spus deja ca imi place :X . MUUULT! Asa ca hai..fa Capitolul 2 ca nu te las in pace pana nu il faci!!! :))
Sus In jos
https://starlightacademy.forumgratuit.ro
Jullie

Jullie


Mesaje : 91
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 31
Localizare : Jupiter

Asasinul Albastru Empty
MesajSubiect: Re: Asasinul Albastru   Asasinul Albastru Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 12:01 am

Frumos imi place :X
Esti foarte talentat:X
Si cum a zis zozo asteptam capitolul 2:)
Sus In jos
Riyu

Riyu


Mesaje : 113
Data de inscriere : 04/01/2010

Asasinul Albastru Empty
MesajSubiect: Re: Asasinul Albastru   Asasinul Albastru Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 3:56 pm

Capitolul 2: A new life

Maya a intrat cu greu in casa prietenei sale, Adelina si s-a asezat pe un fotoliu de lemn acoperit cu o cuvertura decorata cu flori de toate culorile, era o cuvertura de prin '90.Adelina i-a adus fetei un pahar cu apa pentru a se mai linisti.Cand l-a luat mana ii tremura atat de tare incat a scapat paharul.Dupa ce Adelina a sters apa de pe covor a intrebat-o pe Maya ce a patit. Aceasta a stat un minut fara sa zica nimic si privind in gol incercand sa-si aminteasca.Prin minte i-au trecut tot felul de imagini horror, imaginile i-au provocat o criza si a inceput sa tipe si sa tremure mai tare ca inainte. Adelina a reusit sa o linisteasca si a deschis televizor, pe canalul de stiri era chiar moartea parintilor Mayei, in acel moment si-a dat seama ca prietena ei a fost martora si a inchis imediat televizorul.
-Sa mergem!a zis Maya ridicandu-se.
-Unde?o intreaba Adelina nedumerita.
-La mine acasa!Trebuie sa vorbesc cu politia!Sunt singurul martor daca inca nu ti-ai dat seama,ii spune Maya iesind pe usa.
Adelina a urmat-o pana acasa la prietena ei, statea mereu in spatele ei deoarece nu putea tine pasul cu ea. Cand au ajuns la Maya acasa, aceasta a intrat pe usa dar a dat peste seful politiei, Dren.
-Maya!Aici erai!Am crezut ca te-a omorat si pe tine!Cum te simti?a intrebat-o politisul luand-o in brate pe Maya.
"Cum poti intreba un copil de 14 ani dupa ce si-a vazut parintii cum mor, cum se simte?Bineinteles ca nu se simte bine!"si-a spus Maya in gand.
-Binisor!i-a raspuns Maya.
-Maya avem o veste proasta!i-a spus un poilitist in timp ce se apropia de ea.
Era Sam, cel mai tanar politist repartizat pentru cartierul ei, avea numai 25 de ani.
-Inafara de faptul ca parintii mei au fost ucisi ce veste mai proasta ai putea vea?i-a spus fata pe un ton sarcastic.
-Nu iti putem contacta nici fratele nici sora.
-Nu se poate!a spus Maya speriata.Nu se poate!
-Este posibil sa....nu a putu continua propozita Sam.
-Nu!Doar nu va ganditi ca au fost omorati nu?
-Pai de sora ta ,Alice, nu se mai stie nimic de o luna. Seful ei nu stie nimic despre ea si nici prietenele ei.Fratele tau,Justin, neavand un loc sigur de munca sau o casa ii stim numai numarul de telefon si nu raspunde.ii spune Sam trist.
-Nu se poate!Daca si ei au murit, atunci.....Ia stai asa, de ce sa il omoare cineva pe tata?spune Mata suspicioasa.
-Cred ca e timpul sa stii adevarul, deci m-ai bine iei loc.i-a spus Sam aratandu-i spre fotoliu.
La inceput a ezitat dar pana la urma sa asezat.
-Ce adevar?intreaba Maya speriata.
-Maya, stii cu ce se ocupa tatal tau?
-Da!Era directorul unor hoteluri de 5 stele.
-Da!Insa pe langa asta se mai ocupa cu ceva.Te rog sa stai linistita si sa asculti. Pe langa director de hoteluri, tatal tau a fost 4 ani in mafie.A ajuns capul mafiei si noi suntem de mult pe urmele lui.Nu te-ai gandit niciodata de ce stai intr-un cartier asa modest la banii vostri?fata a dat negativ din cap.Dupa ce a prins gustul banilor a inceput sa omoare pentru ei, asa a devenit cel mai bun asasin cunosc ca si "Asasinul din Noapte" deoarece isi omora victimele la miezul noptii.in acea clipa Maya a ramas cu gura cascata, incerca sa analizeze tot ceea ce a aflat. Pana azi nu am stiut ca tatal tau era asasin, se pare ca sub influenta celui care l-a omorat a recunoscut tot ceea....
-Stai asa!Vrei sa spui ca tatal meu a fost asasin?Vrei sa spui ca el a omorat?Vrei sa spui ca ala care l-a omorat e om bun?il intrerupe Maya pe Sam pe un ton nervos.
-Da!Cel ce l-a omorat nu este asasin ci este vanator de asasini.
-Si tu chiar vrei sa te cred?il intreaba ridicand o spranceana.
-Daca nu ma crezi uitate la caseta asta.ii spune dandu-i o caseta.Noi acum trebuie sa plecam, pe aceea caseta gasesti tot.i-a spus ridicandu-se, strangand toti politistii si plecand.
Maya a ramas cu Adelina si s-au dus sa vada caseta, pe caseta era tatal sau iar in spatele lui se vedea un pistol ce il ameninta.
"Draga Maya, imi pare rau pentru tot.Mi-as fi dorit sa nu se intample asta. Cred ca deja Sam ti-a spus cate ceva si nu l-ai crezut de te uiti la aceasta caseta. Ei bine ce ti-a spus Sam este adevarat, am fost mafiot si am fost si asasin.Dar am sa-ti spun totul de la inceput.Cand am devenit director de hotel, banii au inceput sa vina si le-am prins gustul. Hotelul meu a devenit cel mai bun si atunci capul unei mafii din New York a venit si m-a amenintat zicand ca daca nu il ajut ma va omora. Atunci mama ta era insarcinata cu Justin asa ca nu puteam muri si am acceptat. Trebuia sa ii ajut sa ii omoare pe cei mai influenti oameni, era simplu, trebuia sa-i cazez in camere speciale in care ei aveau sa moara. Asa am intrat in mafie, normal ca am prins si m-ai tare gustul banilor si am avut curajul sa-l omor pe capul mafiei pentru a-i lua locul. La 2 ani dupa asta am devenit asasin. Pe acea vreme mama ta era insarcinata cu Alice. Am devenit cel mai bun asasin numit "Asasinul din Noapte".Aveam un program cu care omoram oamenii.O saptamana ii spionam apoi intr-o seara cand plecau ma ascundeam in casa lor.La 12 fara 5 minute noaptea ieseam, ma duceam la ei, ii ingenunchiam si ii puneam sa-si spuna rugaciunea. La 12 fix ii impucam in cap, apoi ma duceam intr-un copac si priveam cum politisti incercau sa afle tot desi nu puteau sa ma prinda. Intr-o zi insa, m-au prins, am intrat la inchisoare pe viata dar am evadat, mi-am schimbat numele si m-am mutat aici impreuna cu mama si fratii tai.Aici mama ta a ramas insarcinata cu tine si am trait fericiti pana azi. Se pare ca asocitata V.A. m-a deschoperit si ma vor omora.Am m-ai lasat o caseta pentru politisti dar aceasta ii speciala pentru tine.Contacteaza-ti fratii si anunta-i de ce s-a intamplat."Acestea au fost ultimele cuvinte ai tatalui Mayei, dupa asta glontul i-a penetrat capul si caseta s-a oprit.
-Ce o sa faci de acum inainte Maya?o intreaba ingrijorata Adelina.
-Simplu....
Sus In jos
Alice
Admin
Alice


Mesaje : 268
Data de inscriere : 30/12/2009
Varsta : 26
Localizare : pe scaun!

Asasinul Albastru Empty
MesajSubiect: Re: Asasinul Albastru   Asasinul Albastru Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 5:47 pm

O.O . Gata?! Si cum ramane cu Maya?! Ce face?! CAP 3 PLEASE! Imi place rau povestea.
Sus In jos
https://starlightacademy.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Asasinul Albastru Empty
MesajSubiect: Re: Asasinul Albastru   Asasinul Albastru Icon_minitime

Sus In jos
 
Asasinul Albastru
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Starlight Academy  :: Diverse :: Fan :: Fan Fic-
Mergi direct la: