Starlight Academy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Starlight Academy

Un forum pentru toti cei care vor sa fie altcineva si sa se comporte ca personajele reale preferate., )
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Sophieeee! : ))

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Jullie

Jullie


Mesaje : 91
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 31
Localizare : Jupiter

Sophieeee! : )) Empty
MesajSubiect: Sophieeee! : ))   Sophieeee! : )) Icon_minitimeMier Ian 06, 2010 10:57 pm

Buna Seara si un carnat cadou!Sunt Jullie cu doi d` l !Sa va duceti…la mare daca nu cititi : )))

Era o zi frumoasa de primavara.
Mustele faceau ocolul clasei.Sally ii penetra un sut in fund lu nea Mr. Mui asta sarind cat colo.Eu stateam si ma uitam plictisita pe cer care era senin si aerul sufocant nu aveam de gand sa plec de pe acoperis dupa ce m-am intins incolo si incoa am inchis ochii intrand in asa zisa lumea viselor.Pana cand…….
-Trezireaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!,tipa Soph care sarea de colo colo ca o maimuta cu tobe
-Hooo breee ce sari ca maimuta si termina cu tobele alea!
-Trebuieeeeeeeeeeee sa mergeeeeeeeem sa mergeeeeeeeeem la cat de maimuta is am uitat
-Doh T_T trezeste-ma cand iti amintesti maimuta.
Trecusera o ora doua toata ziua lunea rasarea si aparea si eu ma uitam suspicios la Soph
-Baaaaaai! Au trecut 5 zile tu ce faci acolo dormi in picioare??
-Nu ma gandesc dar nu mai stiu de ce o fac
-T_T Eu am plecat de aici.
-Stai vin cu tine.
Nu mai vazusem scoala de 5 zile am intra in clasa in timp ce mi-a cazut o rosie in cap si Pleosc.Prietena mea a inceput sa rada tavalindu-se pe jos m-am uitat nervoas la toti m-am facut rosie ca electronul si incep a zice:
-Caree a facut asta va omor va distrug vaaa mai zi-mi idei Soph
-Va ciupesc
-Asa va ciupesc ……..ce ?? dute incolo .
Am iesit din clasa gata sa rup galeata in doua.
M-am intors sa ma uit dupa prietena mea cand m-am busit frontal de cineva era…..
-Justin Clark!!!!!!!!!!!!!!,tipau toate fetele din imprejur
-Carei ala??
-E o vedeta!!!!
-Aaaaaa Buna ziua nu te uiti pe unde mergi??,spuse fata adresandu-se baiatului
-Cred ca ai gresit persoana
-Ai dreptate.
Imediat dupa ce mi-a iesit prima persoana in cale am zis
-Uitete pe unde mergi desteptule
Acea persoana facu o fata de macaronar si o lua pe hol tipand.
In cele din urma Justin ma ajuta sa ma ridic intrebandu-ma cine sunt de unde sunt si ce cauta o rosie in capul meu T_T.Am inceput sa-I povestesc cu lux de amanunte toata faza iar Soph stand trei ore cu gura cascata mai dadandu-I din 5 in 5 minute una peste cap sa inchida gura = )).In timp ce tot vorbeam se parea ca toate orele se terminasera iar el trebuie sa plece la studio.Dupa ce-mi afisa un zambet capu meu facu Zbem zbim zboom si poc cazu-I cu capu de usa insirandu-ma pe jos si Soph dupa mine.

Am luato pe prietena mea cu mine si m-am dus cu ea la o cafenea incepand sa-I povestesc:
-Si ce frumos era si ce zambet avea si parul lui ca electronul si zambetul ca un bolovan alb si fata neagra ca o bobina ahhh.M-am intors sa ma uit la Sophie care baga limba in supa si zic:
-Exista lingura draga mea!
S-a intors sa uitat la mine apoi sa uitat in jur si mi-a soptit la ureche:
-Am furat lingurile ca sa le vand la piata maine poate nu ma vede nimeni sa nu zici nimic ok??
-Iti donez si eu o lingura ??
-Da! esti cea mai buna prietena de linguri pe care o am
-Mda bine deci ma-I auzit ce-am spus ma-I devreme
-Nu nimic o iota dar ai spus ceva?
-T_T Mda!
In cele din urma a trebuit sa ajung si acasa am carato pe Sophie cu mine ca sa doarma la mine si nu cu pisicile in gradina ca deobicei.
Am adormit si visam si am inceput sa rad si ma tot invarteam eu pe acolo cand am cazut din pat si am dat un cap zdravan de parchet.Sophie a inceput sa rada in hohote zgaltaindu-se si dadand un cap de pat picand si ea cu capu de parchet.
A doua zi dimineata era stabilit trebuia sa invat sa cand si am inceput sa exersez
-LA la la la la la la la ala la la la la la aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Toata geamurile au inceput sa se sparga Sophie se clatina prin casa.Dupa ce au cazut toate lucrurile de pe perete m-am oprit
-A fost bine??,spun eu zambind catre Sophie
Sophie se agata de usa si zise:
-Ce……..frumos ,dupa asta cazu pe jos
Iar eu am facut o fata “Hmm ma rog” si dupaia m-am intors la oglinda incepand sa ma pieptan.


Vreau sa dedic aceast fic pretenei mele Alice : ))ea fiind personajul principal defapt adica Sophie : )))
Maimuta mea >:D<
Sus In jos
Alice
Admin
Alice


Mesaje : 268
Data de inscriere : 30/12/2009
Varsta : 26
Localizare : pe scaun!

Sophieeee! : )) Empty
MesajSubiect: Re: Sophieeee! : ))   Sophieeee! : )) Icon_minitimeMier Ian 06, 2010 11:36 pm

Haide mah! Ma faci de ras pe aici! >Razz Si Justin ii al meu! Stii asta :)) In fine..imi..place ficul! :))
Sus In jos
https://starlightacademy.forumgratuit.ro
Jullie

Jullie


Mesaje : 91
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 31
Localizare : Jupiter

Sophieeee! : )) Empty
MesajSubiect: Re: Sophieeee! : ))   Sophieeee! : )) Icon_minitimeJoi Ian 07, 2010 9:40 am

Pe naiba : ))in ficul asta e al meu >Razz si nu` vreau sa fiu cu chitaristul >Razz
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sophieeee! : )) Empty
MesajSubiect: Re: Sophieeee! : ))   Sophieeee! : )) Icon_minitime

Sus In jos
 
Sophieeee! : ))
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Starlight Academy  :: Diverse :: Fan :: Fan Fic-
Mergi direct la: