Starlight Academy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Starlight Academy

Un forum pentru toti cei care vor sa fie altcineva si sa se comporte ca personajele reale preferate., )
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 *My GFX* (hai..dati click :D )

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Alice
Admin
Alice


Mesaje : 268
Data de inscriere : 30/12/2009
Varsta : 26
Localizare : pe scaun!

*My GFX* (hai..dati click :D ) Empty
MesajSubiect: *My GFX* (hai..dati click :D )   *My GFX* (hai..dati click :D ) Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 4:45 pm

Okey, asta e primul meu set GFX..so fiti sinceri si spuneti-mi daca va place sau nu!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] = avi


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] = Sign
Sus In jos
https://starlightacademy.forumgratuit.ro
Rin~

Rin~


Mesaje : 247
Data de inscriere : 30/12/2009

*My GFX* (hai..dati click :D ) Empty
MesajSubiect: Re: *My GFX* (hai..dati click :D )   *My GFX* (hai..dati click :D ) Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 5:08 pm

well...dimensiunile sunt, ehm, uriase :]] in rest, pentru primul,hm, e bine macar ca ai idei si ca incerci...but, av'ul de'obicei e de 100x100, iar sig'ul 400x150, se poate chiar si mai mare, sau mai mic xD
anyway, i have a question: ce program folosesti?xD
Sus In jos
Brookelle
Admin
Brookelle


Mesaje : 271
Data de inscriere : 30/12/2009

*My GFX* (hai..dati click :D ) Empty
MesajSubiect: Re: *My GFX* (hai..dati click :D )   *My GFX* (hai..dati click :D ) Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 5:15 pm

Hm...sys , corect marimile sunt prea mari . Incearca sa le faci mai micute .
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

*My GFX* (hai..dati click :D ) Empty
MesajSubiect: Re: *My GFX* (hai..dati click :D )   *My GFX* (hai..dati click :D ) Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 5:26 pm

Uuu, e mult de comentat aici da nu zic prea multe ca dupaia ma iei la injuraturi =))
First, asa cum ti s-a mai zis, marimile sunt imense, incearca sa le mai micsorezi.
Avatarul: nu vad nimic la el, nici un efect... nimic. Incearca sa-l mai lucrezi putin.
Sig: Incearca ceva efecte si pentru sign, foloseste si niste C4D, si cat despre poze... alea sunt dragute si le-ai asezat destul de bine.
Se vede totusi ca esti la inceput, trebuie sa mai lucrezi, oricum esti mai buna decat am fost eu cand m-am apucat de gfx =)) nu ca acum as fi prea stralucita...
Sus In jos
Alice
Admin
Alice


Mesaje : 268
Data de inscriere : 30/12/2009
Varsta : 26
Localizare : pe scaun!

*My GFX* (hai..dati click :D ) Empty
MesajSubiect: Re: *My GFX* (hai..dati click :D )   *My GFX* (hai..dati click :D ) Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 7:15 pm

Etto, mersi de comm-uri :)) Si folosesc programul Magic Photo Editor. Este singurul program cu care am reusit sa fac GFX-uri XD
Sus In jos
https://starlightacademy.forumgratuit.ro
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

*My GFX* (hai..dati click :D ) Empty
MesajSubiect: Re: *My GFX* (hai..dati click :D )   *My GFX* (hai..dati click :D ) Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 7:17 pm

Nu stiu programul, e bun?
Totusi isi recomand picasa si photoshop, chiar daca e mai greu ps, incearca-l si o sa descoperi singura ce are el pe acolo, dar asta in mult timp.
Sus In jos
Alice
Admin
Alice


Mesaje : 268
Data de inscriere : 30/12/2009
Varsta : 26
Localizare : pe scaun!

*My GFX* (hai..dati click :D ) Empty
MesajSubiect: Re: *My GFX* (hai..dati click :D )   *My GFX* (hai..dati click :D ) Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 7:18 pm

Mda..programul e destul de bun..dar ca sa micsorezi trebuie sa te duci pe nu stiu ce site si e mai mult de munca in orice caz :))
Sus In jos
https://starlightacademy.forumgratuit.ro
Rin~

Rin~


Mesaje : 247
Data de inscriere : 30/12/2009

*My GFX* (hai..dati click :D ) Empty
MesajSubiect: Re: *My GFX* (hai..dati click :D )   *My GFX* (hai..dati click :D ) Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 7:21 pm

aha, then, cel mai indicat e ps'ul [photoshop], daca nu, photoscape [ah, e cam slabut, dar macar ai efecte prin el :]] ].
Sus In jos
Shiba-san

Shiba-san


Mesaje : 31
Data de inscriere : 30/12/2009
Varsta : 30

*My GFX* (hai..dati click :D ) Empty
MesajSubiect: Re: *My GFX* (hai..dati click :D )   *My GFX* (hai..dati click :D ) Icon_minitimeVin Ian 01, 2010 4:18 pm

A, stai putin, astea sunt GFXuri? Pai eu pot sa fac un avatar ca ala si in paint. Deci nu i-ai facut absolut nimic, doar l-ai decupat. Nu stiu cat de greu e sa il decupezi in programul ala, dar chestia asta o poti face foarte usor in paint in cinci secunde. Si efectele... unde sunt?
Sigul acuma... In primul rand, pozele alea doua nus e potrivesc una cu alta. Mai intai pentru ca una e anime, una e manga. SI apoi pentru ca... nu stiu, nu se potrivesc. Si in al doilea rand, nu e niciun efect pe niciuna din ele. Chestia aia pot sa ti-o fac si eu (care nu fac GFX-uri) in paint daca imi dai un fundal din ala misto ca fundalul nu se poate face in paint. Tu ai facut fundalul? Daca da, atunci e okay, ala e misto. A si pozele sunt taiate foarte simplu.
In fine, ideea e ca nu au nimic deosebit, si, cum a zis si restul, marimile sunt foarte mari. Da' asta sa zicem ca se rezolva.
Sus In jos
Continut sponsorizat





*My GFX* (hai..dati click :D ) Empty
MesajSubiect: Re: *My GFX* (hai..dati click :D )   *My GFX* (hai..dati click :D ) Icon_minitime

Sus In jos
 
*My GFX* (hai..dati click :D )
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Starlight Academy  :: Diverse :: Fan :: Fan GFX-
Mergi direct la: