Starlight Academy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Starlight Academy

Un forum pentru toti cei care vor sa fie altcineva si sa se comporte ca personajele reale preferate., )
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Paranormal sau Halucinatii

In jos 
+3
Qi Yue
Jullie
Alice
7 participanți
AutorMesaj
Alice
Admin
Alice


Mesaje : 268
Data de inscriere : 30/12/2009
Varsta : 26
Localizare : pe scaun!

Paranormal sau Halucinatii Empty
MesajSubiect: Paranormal sau Halucinatii   Paranormal sau Halucinatii Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 4:31 pm

Daca vi sa intamplat ceva..paranormal sau ati avut niste halucinatii ingrozitor de infricosatoare, postati-le aici!

Halucinatia mea:

Eu am o problema cu dulapurile. In fiecare noapte dupa ce citesc cartea mea preferata: Kitten Kaboodle de Anna Wilson, si trebuie sa inchid lumina, ma uit la dulap pentru ca are usa putin deschisa. Dupaia imi pun capul pe perna (obviously T_T) si incerc sa adorm. Dar tot am impresia ca e Dracula in dulap si poate iesi oricand. Imi pun patura peste cap si peste Blecky (va spun eu mai incolo) si incerc sa adorm :D.
Sus In jos
https://starlightacademy.forumgratuit.ro
Jullie

Jullie


Mesaje : 91
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 31
Localizare : Jupiter

Paranormal sau Halucinatii Empty
MesajSubiect: Re: Paranormal sau Halucinatii   Paranormal sau Halucinatii Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 4:49 pm

Poy
Halucinatia Mea:

Eu am o problema cu tavanurile cam de 2 ani care au inceput de la filmul meu preferat in acest moment The Grudge[Film de groaza].In fiecare noapte dupa ce ma asez in pat la putin timp aud tot felul de zgomote din tavan si uneori din cauza intunericului incep sa vad ca coboara ceva foarte negru de acolo.In acel moment imi pun toate paturile care le am la indemana pe cap si ma apuca frica logic.Si pe la jumatatea noptii adorm si eu.
Sus In jos
Alice
Admin
Alice


Mesaje : 268
Data de inscriere : 30/12/2009
Varsta : 26
Localizare : pe scaun!

Paranormal sau Halucinatii Empty
MesajSubiect: Re: Paranormal sau Halucinatii   Paranormal sau Halucinatii Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 4:56 pm

A 2-a halucinatie a mea :)) :

Mai acum cateva saptamani, am citit o carte despre un baiat Josh care a murit..dar defapt el se prefacea, ca sa se razbune pe fosta iubita. Intotdeauna la miezul noptii, venea si batea la fereastra, si am auzit si eu cand batea, de parca eu eram in carte. Nu eram chiar asa speriata atunci, dar dupa ce am citit cartea nu am mai dormit bine vreo 3 zile. Si chestia ciudata a fost ca atunci cand citeam cartea, auzeam zgomotul, dar cand am terminat-o, nu l-am mai auzit.
Sus In jos
https://starlightacademy.forumgratuit.ro
Jullie

Jullie


Mesaje : 91
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 31
Localizare : Jupiter

Paranormal sau Halucinatii Empty
MesajSubiect: Re: Paranormal sau Halucinatii   Paranormal sau Halucinatii Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 5:07 pm

Aha
Si a 2-a halucinatie a mea; )):
In urma cu mai mult timp m-am uitat la un film Chucky[Pentru cei ce nu-l stiu "Papusa Ucigasa"si inca ceva nu va doresc sa-l vedeti T_T]In acea noapte mi-a fost o frica dar nu inainte sa mi se para ca vad acea papusa cu un cutit in mana zambitoare si gata sa ma omoare,ca ma-i sus am pus toate paturile pe mine+perna.Dar mi-am lasat mana dezvelita si deodata am simtit o mana peste mana si pe bune chiar a fost ceva,iar mai apoi ca mi-a varat cineva ceva in spate deci pe bune mi-a sarit inima din piept de frica n-am dormit toata noaptea la cat de speriata am fost.Totusi a fost super ciudat faptul ca chiar am simtit asta pe pielea mea.
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

Paranormal sau Halucinatii Empty
MesajSubiect: Re: Paranormal sau Halucinatii   Paranormal sau Halucinatii Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 5:11 pm

Aaa si eu mi-am adut aminte de o chestie mai infricosetoare :-? dar asta nu e chiar o halucinatie
De fiecare data cand imi sun o colega pe mobil, inainte sa inceapa sa se auda "tar-tar" aud un urlet, ca intr-un film de groaza. Nu s-a intamplat doar o data, ci de mai multe ori, adica de fiecare data cand o sun.
Si o halucinatie cam stupida =)) am vazut unul din filmele din seria the grudge si aveam impresioa ca fetita moarta din film [din al treilea] aparea mereu pe la spatele meu cand ma asezam in pat, la fel ca intr-o secventa. Am patit asta timp de vreo luna in fiecare seara, dar pana la urma mi-a trecut.
Sus In jos
Alice
Admin
Alice


Mesaje : 268
Data de inscriere : 30/12/2009
Varsta : 26
Localizare : pe scaun!

Paranormal sau Halucinatii Empty
MesajSubiect: Re: Paranormal sau Halucinatii   Paranormal sau Halucinatii Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 7:09 pm

Waw, fratilor! Brr..asta chiar ca e infricosator! Si papusa ucigasa..da..lam vazut dar nu tot! Mi-a fost frica sa ma culc cand l-am vazut!!
A da, si in fiecare zi daca ma duc la biblioteca intre 5-7 noaptea, am impresia ca ma urmareste cineva! Asta se mai intampla si in casa..dar nu chiar asa!
Aha, si miam mai amintit ceva:
Cand merg cu masina, si este noapte..si daca ma uit la fratemeo ca adormise in masina, de fiecare data cand treceam pe langa o lumina ii vedeam fata si ochii deschisi, iar fata lui era gri. Doamne, am crezut ca am halucinatii..dar se intampla si cu jucaria mea preferata Blecky sau Buttons T_T
Sus In jos
https://starlightacademy.forumgratuit.ro
Shiba-san

Shiba-san


Mesaje : 31
Data de inscriere : 30/12/2009
Varsta : 30

Paranormal sau Halucinatii Empty
MesajSubiect: Re: Paranormal sau Halucinatii   Paranormal sau Halucinatii Icon_minitimeVin Ian 01, 2010 4:00 pm

Eu cand eram mai mica avusesem un cosmar si m-am trezit asa dintr-o data si stiu sigur ca stateam in fund si ca aveam ochii larg deschisi si am vazut o mana uriasa care venea spre mine si care apoi a disparut. Se poate sa fi visat, dar eu stiu sigur ca aveam ochii deschisi.

Sau era o data dimineata si trebuia sa ma duc in buactarie sa fac meditatii cu mama si prietena mea (mama e profa de romana) si m-am dus in camera mea ca sa iau ceva. Deci nici nu m-ama apropiat de telecomanda, televizorul s-a deschis singur pe un canal pe care nu ma uit niciodata. Da' mai putin important asta. Ideea e ca s-a deschis singur si ca telecomanda era la mare distanta de mine, plus ca nu era nimic pus peste ea si statea cu butoanele in sus.

Ma rog, si mai e si faptul ca in general mi-e frica de intuneric. De obicei ma culc tarziu si cand ma duc la baie sa ma demachiez sau ceva, mi se pare ca sigur voi vedea ceva in oglinda. Sau faptul ca ma simt urmarita cand traversez holul. Sau atunci cand sunt in pat la margine si imi intind mana (care sta in afara patului), ma gandesc ca sigur ma va apuca ceva de mana.
Sus In jos
Alice
Admin
Alice


Mesaje : 268
Data de inscriere : 30/12/2009
Varsta : 26
Localizare : pe scaun!

Paranormal sau Halucinatii Empty
MesajSubiect: Re: Paranormal sau Halucinatii   Paranormal sau Halucinatii Icon_minitimeVin Ian 01, 2010 4:35 pm

Stiu, stiu! Si eu ma simt urmarita noaptea cand ma duc la baie. Si dimineata, cand ma duc sa ma spal pe dinti, ma tot uit in oglinda, doar in cazul ca vad ceva. Parca as astepta sa o vad pe fata iadului sau ceva de genu.
Sus In jos
https://starlightacademy.forumgratuit.ro
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

Paranormal sau Halucinatii Empty
MesajSubiect: Re: Paranormal sau Halucinatii   Paranormal sau Halucinatii Icon_minitimeVin Ian 01, 2010 6:47 pm

Well, la fel ma simt si eu cand ies din camera pe intuneric. Nu e nimic ciudat, toti simtim asta din cauza intunericului :-?
Nu ne urmareste nimeni doar asa avem noi impresia.
Sus In jos
Yusuke Yamamoto

Yusuke Yamamoto


Mesaje : 220
Data de inscriere : 30/12/2009

Paranormal sau Halucinatii Empty
MesajSubiect: Re: Paranormal sau Halucinatii   Paranormal sau Halucinatii Icon_minitimeVin Ian 01, 2010 7:06 pm

Ah da... subconstientul tau face chestia asta... si ai impresia ca te urmareste un phsihopat :-? eu mai mare mie teama dupa ce ma uit la un film horror sau thriller... care e cu un criminal Wink) am impresia ca ma urmareste peste tot Neutral si am o frica in mine:)) ... dar asa este e doar o impresie:-??
Sus In jos
Brookelle
Admin
Brookelle


Mesaje : 271
Data de inscriere : 30/12/2009

Paranormal sau Halucinatii Empty
MesajSubiect: Re: Paranormal sau Halucinatii   Paranormal sau Halucinatii Icon_minitimeVin Ian 01, 2010 7:15 pm

Stiu cum e sa ai impresia ca ceva sau cineva te va apuca de mana , sau noaptea eu de obicei imi petrec noaptea la calculator aud zgomot prin casa , si nu e mama sau tata ca ei dorm ... si in baie nu nu mie frica sa ma uit in oglinda , mi sa mai intamplat sa vad asa prin casa umbre sau ceva negru ...
Sus In jos
W.Zane
Admin
W.Zane


Mesaje : 41
Data de inscriere : 31/12/2009

Paranormal sau Halucinatii Empty
MesajSubiect: Re: Paranormal sau Halucinatii   Paranormal sau Halucinatii Icon_minitimeVin Ian 01, 2010 7:39 pm

Pai,cum a zis si Yusuke,este subconstientul nostru,adica cand [,] crezi ca vezi acele scene defapt te gandesti caci chiar ai vrea chestia asta,si orice amanunt il iei in calcul ca fiind ceva extraordinar.Oricum.Mai sunt si cazuri de genu' in care se intampla cu adevarat cchestii paranormale.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Paranormal sau Halucinatii Empty
MesajSubiect: Re: Paranormal sau Halucinatii   Paranormal sau Halucinatii Icon_minitime

Sus In jos
 
Paranormal sau Halucinatii
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Starlight Academy  :: Diverse :: Off-topic-
Mergi direct la: