Starlight Academy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Starlight Academy

Un forum pentru toti cei care vor sa fie altcineva si sa se comporte ca personajele reale preferate., )
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 La o plimbare!!

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Urmatorul
AutorMesaj
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La o plimbare!! Empty
MesajSubiect: La o plimbare!!   La o plimbare!! Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 12:00 am

Mergea prin parc, dupa ce se certa la telefon c-o ruda pentru a se calma. Masinaria aia inca ii suna prin buzunar, lucrul ce-l enerva la culme. O scoase din buzunar, rupandu-l in doua si arunca ambele parti pe iarba.
- Sa fiu al naibii de oameni! vorbi el, asezandu-se de-a lungul pe iarba si inchizandu-si ochii.
Sus In jos
Brookelle
Admin
Brookelle


Mesaje : 271
Data de inscriere : 30/12/2009

La o plimbare!! Empty
MesajSubiect: Re: La o plimbare!!   La o plimbare!! Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 12:02 am

Stateam pe baca plictisita sugand o acadea , privind printre lentilele ochelarilor negri cine trecea ...daca trecea .
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

La o plimbare!! Empty
MesajSubiect: Re: La o plimbare!!   La o plimbare!! Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 12:03 am

Yue isi terminase toate temele si facuse curat in casa asa cum ii promisese mamei ei. Dupa ce termina toate astea veni in parc pentru a se mai relaxa putin. Mergea incet, adancita in ganduri si privea aiurea in jurul ei.
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La o plimbare!! Empty
MesajSubiect: Re: La o plimbare!!   La o plimbare!! Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 12:11 am

In scurt timp, acesta adormi, cu toata agitatia de prin parc. Ducea multa lipsa de somn, de la vreo doua, trei nopti. Pentru moment avea vis placut, incat nici naiba daca l-ar fi atins atunci el tot nu s-ar fi trezit.
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

La o plimbare!! Empty
MesajSubiect: Re: La o plimbare!!   La o plimbare!! Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 12:13 am

Yue continua sa mearga cu privirea in jos, fara sa isi dea seama pe unde mergea. Din senin se impiedica de Ahmon, cazand pe jos, cu picioarele peste el.
- Auuuch, pe asta chiar n-am prevazut-o! Isi ridica privirea de jos, indreptandu-si-o spre Ahmon. Scuze! Fu tot ce spuse ea, putin cam jenata.
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La o plimbare!! Empty
MesajSubiect: Re: La o plimbare!!   La o plimbare!! Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 12:22 am

- "Alt somn stricat..!" simti membrele fetei pe burta lui, ce-l facu usor sa tuseasca, trezindu-se complet.
-Mai uite pe unde mergi ametito..!
Ii lua picioarele de pe el, dandu-le intr-o parte si ridicandu-se si el, aruncandu-i o privire de inghetza si apele; oricum mai mult se datora din cauza somnului ce nu l-a avut. Isi aminti apoi ca fata isi ceruse scuze, dar isi dadu privirea intr-o parte ca si cum nu le bagase in seama.
- Mai multa atentie! ii suna replica mai mult ca un sfat, decat un ordin.
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

La o plimbare!! Empty
MesajSubiect: Re: La o plimbare!!   La o plimbare!! Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 12:25 am

Yue nu se ridica de jos, uitandu-se in continuare la baiat. Isi amintise ca-l mai intalnise.
- Imi pare rau. Repeta ea pentru a doua oara. Sunt putin cam aiurita azi, nu am vrut sa iti stric... somnul. " Cred ca dormea atunci cand am vazut peste el."
Sus In jos
Brookelle
Admin
Brookelle


Mesaje : 271
Data de inscriere : 30/12/2009

La o plimbare!! Empty
MesajSubiect: Re: La o plimbare!!   La o plimbare!! Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 12:28 am

Am continuat sa stau pe banca plictisita cascand des .
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La o plimbare!! Empty
MesajSubiect: Re: La o plimbare!!   La o plimbare!! Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 12:34 am

- Ai nevoie de invitatie speciala ca sa te ridici? Esti imobilizata, cumva? il irita pe tanar ca fata nu se ridicase si inca mai era prin preajma.
In mod normal, acuma ar fi fost caftita rau, dar se abtinu.
- Te-am auzit si prima oara cand ai spus scuze! o atentiona acesta, intinzandu-se la loc pe pozitie. Nu-ti face tu griji pentru somnul meu, se recupereaza el.. Fa-ti griji pentru ameteala ta, poate ai sa omori pe cineva.
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

La o plimbare!! Empty
MesajSubiect: Re: La o plimbare!!   La o plimbare!! Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 12:38 am

Yue mai ramase cateva scunde jos, apoi se ridica, scuturandu-si putin pusta de praf.
- O sa fiu mai atenta de acum inainte si o sa te ocolesc, multumit? Se stramba ea la el, putin enervata de cum ii vorbise.
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La o plimbare!! Empty
MesajSubiect: Re: La o plimbare!!   La o plimbare!! Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 10:38 am

- Ocoleste si pe altii.. cine stie pe cine calci in trecere...!
Ii trecu brusc ideea cum sa 'recupereze' ce-i stricase fata.
- Caci in partea mea deja ai ramas datoare...! Stii cat de greu se curatza tricoul acesta ? Va fi datoria ta sa-l faci ca nou!
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

La o plimbare!! Empty
MesajSubiect: Re: La o plimbare!!   La o plimbare!! Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 11:16 am

- Bine, bine, am inteles. Spuse ea inca nervoasa. Poti sa-mi dai amaratul tau de tricou si am sa ti-l spal daca asta e multumeste.
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La o plimbare!! Empty
MesajSubiect: Re: La o plimbare!!   La o plimbare!! Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 11:27 am

Se ridica putin, dandu-si tricoul jos si aruncandu-l spre fata, ramanand in bustul gol, dar se acoperi imediat cu jacheta.
- Vezi sa nu-l distrugi! o avertiza tanarul, inchizandu-si, din nou, ochii.
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

La o plimbare!! Empty
MesajSubiect: Re: La o plimbare!!   La o plimbare!! Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 12:29 pm

Yue ramase cu gura cascata, nevenindu-i sa creada.
- Eu nu credeam ca vorbesti serios... Zise in soapta, mai mult pentru ea. Bine si ce vrei, sa ti-l spal acum ?
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La o plimbare!! Empty
MesajSubiect: Re: La o plimbare!!   La o plimbare!! Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 1:32 pm

- Nu! Il poti aduce dupa-amiaza tot aici! ii sugera tanarul. Si vezi ca din vina ta s-a murdarit, Clumsy! Deci cu neatentia ta, mai murdaresti si altii si-ti poti deschide spalatorie.
Isi deschise ochii, ridicandu-se iara si sopti la urechea fetei:
- Sau vrei sa platesti in alt mod..!
Isi spuse replica cu subinteles, incat sa se inteleaga la ce se refera.
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

La o plimbare!! Empty
MesajSubiect: Re: La o plimbare!!   La o plimbare!! Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 1:53 pm

Qi Yue se dadu cativa pasi in spate, indepartandu-se astfel de baiat.
- Gata, gata, iti spal bluza!
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La o plimbare!! Empty
MesajSubiect: Re: La o plimbare!!   La o plimbare!! Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 5:16 pm

- Asa ma gandeam si eu! zambi el mai normal, un zambet ce nu ii era caracteristic, intinzandu-se, inapoi, pe iarba, si intorcandu-se pe-o parte.
Nu mai facea nimic special, stia ca nu mai poate adormi, incepea sa se joace cu cateva firicele de iarba. Treptat se pierdu si-n propriile ganduri.
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

La o plimbare!! Empty
MesajSubiect: Re: La o plimbare!!   La o plimbare!! Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 5:18 pm

Qi Yue privi putin tricoul, observand ca nu-l murdarise chiar asa de rau. " Ce mofturos, de parca nu-si poate spala singur tricoul!" Il chiti apoi si-l baga in ghiozdanul ei.
- Vrei sa ma duc acum sa-l spal ?
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La o plimbare!! Empty
MesajSubiect: Re: La o plimbare!!   La o plimbare!! Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 5:49 pm

- Ti-am zis ca-l vreau inapoi pana la amiaza... nici nu te-ai apucat? Inca mai esti prin preajma? N-ai ajuns? incepu baiatul sa se mire de lucrurile acestea, intrebandu-se totodata daca respectiva fata e normala.
Se intoarse apoi cu privirea spre fata, adresandu-i-se direct:
- Cat de iresponsabila esti, ar trebui...sa-ti asumi raspunderea pentru faptul comis.
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

La o plimbare!! Empty
MesajSubiect: Re: La o plimbare!!   La o plimbare!! Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 5:52 pm

Yue ii intoarse spatele.
- Bine, nu-mi mai repeta si tu asta, ma duc sa ti-l spal! Numai statu pe ganduri si incepu sa mearga spre casa.
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La o plimbare!! Empty
MesajSubiect: Re: La o plimbare!!   La o plimbare!! Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 6:17 pm

- " In sfarsit!" isi zise baiatul, caci se simti epuizat la cat isi batuse gura. " Ori e stilul ei, ori pricepe greu, ori o face anumita pentru a ma stresa...!"
Ii veni usor, o stare ca si cum ar avea vina.
- " Doar nu i-am stat in drum, nu ? Putea sa ma ocoleasca!" se impaca cu acesta gand, rasufla si isi dadu privirea in sus, admirand cerul.
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

La o plimbare!! Empty
MesajSubiect: Re: La o plimbare!!   La o plimbare!! Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 6:19 pm

Yue incepuse sa alerge foarte repede asa ca in cateva minute ajunse acasa. Primul lucru pe care-l facu fu sa intre in baie, unde incepu sa spele tricoul baiatului.
- Baiat enervant si prost! Isi spuse ea nervoasa.
Sus In jos
Brookelle
Admin
Brookelle


Mesaje : 271
Data de inscriere : 30/12/2009

La o plimbare!! Empty
MesajSubiect: Re: La o plimbare!!   La o plimbare!! Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 6:37 pm

Privisem tot ce se intamplase , am cascat plictisita , schimbandu-mi directia priviri .
Sus In jos
Ahmon

Ahmon


Mesaje : 542
Data de inscriere : 30/12/2009

La o plimbare!! Empty
MesajSubiect: Re: La o plimbare!!   La o plimbare!! Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 6:37 pm

Dupa ceva timp, isi dadu la o parte maneca ca sa poata privi ceasul de la incheietura. Timpul ii era berechet. Ii mai fugi privirea pana ce dadu de-un copac din apropiere.
- " Trebuia sa ma gandesc din prima la asta...!" realiza in sinea sa, ridicandu-se de pe jos si incepu sa se catere in copac, pana ce ajunse pe-o creanga mai sus de prima.
Sus In jos
Qi Yue

Qi Yue


Mesaje : 534
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : In my crazy world

La o plimbare!! Empty
MesajSubiect: Re: La o plimbare!!   La o plimbare!! Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 6:39 pm

Yue se chinui cateva minute sa scoata petele de pe tricou si cand termina il puse afara pe balcon si-l lasa sa se usuce putin. Dupa aceea intra in camera ei, trantindu-se pe pat.
Sus In jos
Continut sponsorizat





La o plimbare!! Empty
MesajSubiect: Re: La o plimbare!!   La o plimbare!! Icon_minitime

Sus In jos
 
La o plimbare!!
Sus 
Pagina 1 din 14Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Starlight Academy  :: Orasul :: Parc-
Mergi direct la: